ROZZO LIFT 970 2025
LEDOVĚ MATNÁ MODRÁ
Horské nízkonástupové elektrokolo ROZZO LIFT 970 2025 má hliníkový rám v barvě LEDOVĚ MATNÁ MODRÁ. Moderní vestavěná baterie Kais IR-7 36V/20Ah, články Samsung umocňuje sportovní vzhled elektrokola. Baterie je vyndávací a je možné ji nabíjet jak na kole tak i mimo kolo. Horské nízkonástupové elektrokolo LIFT 970 má usb konektor, který můžete využít například pro nabíjení telefonu nebo navigace. Součástí je nabíječka 4a.
Středový motor VINKA E20 80Nm s tlakovým senzorem, který reaguje na sílu šlápnutí. Čím silněji se zatlačí do pedálu, tím více motor pomáhá. Když se šlape zlehka, motor pomáhá jen nepatrně, když se zatlačí do pedálu silně, motor pomůže maximálním výkonem. Díky tlakovému senzoru je jízda na elektrokole podobná jízdě na obyčejném kole, nestane se, že by motor zabral, když to jezdec nečeká. Středový motor je obvykle výkonnější než běžné motory (250W) v zadním kole.
Horské nízkonástupové elektrokolo ROZZO LIFT 970 2025 není standardně vybaveno blatníky, které se ale dají dokoupit. Toto horské nízkonástupové elektrokolo není vybaveno předním ani zadním světlem, ale obě světla se dají dokoupit a na kolo doplnit. ROZZO LIFT 970 nemá nosič, ale je možné ho tam domontovat.
ROZZO LIFT 970 2025 má kola 29 palců a pláště GoodYear Escape Premium 29x2.35 TT. Brzdy hydraulické kotoučové Shimano BR-MT500, Shimano SM-RT30 180/180mm a o tlumení se stará vzduchová SR Suntour XCR 34 Air 29 15x110 Boost, Zamykání na korunce.
Jízda na tomto elektrokole je velmi příjemná a na kolo si rychle zvyknete.
Horské nízkonástupové elektrokolo máme osobně vyzkoušené a můžeme vám ho doporučit!
Elektrokolo si můžete vyzkoušet, protože ho máme obvykle v TEST CENTRUM elektrokol PETROVICE - Nové Město na Moravě. Aktuální dostupnost si raději ověřte předem :-)
Elektrokolo je k dispozici ve velikostech:
- 17 (165-175cm - doporučená výška postavy) - je nyní skladem
Středový elektromotor VINKA E20 80Nm
Vinka je japonský výrobce motorů pro elektrokola, který je dosud dodával na EU trh ve spolupráci s českými partnery pod značkou Comp.
Středový motor VINKA E20 80Nm je .
Tento typ motoru je vybaven torzním (tlakovým) snímačem, díky kterému řídící jednotka vyhodnocuje jakou silou jezdec šlape do pedálů a podle toho reguluje výkon motoru. čím silněji šlápnete do pedálů, tím více vám motor pomůže. Díky tomu budete mít pocit, že na kole jedete, nikoliv že vás kolo veze, jako tomu často bývá u motorů umístěných v zadním kole.
- Typ motoru: Středový
- Výkon: 250W (500W)
- Max. točivý moment: 80Nm
- Senzory: Tlakový senzor, Otáčkový senzor
- Váha: 3,1 kg
- Hlučnost: < 55 dB
LCD TFT display VINKA DC40
Přehledný barevný displej VINKA DC40 o velikosti 3,5 palce je umístěný na středu řidítek a je dobře čitelný. Režimy ECO, TOUR, AUTO, BOOST.
Má tyto funkce:
- volbu režimů asistence
- funkci WALK (rychlost chůze – využití např: při vedení kola do prudkého kopce)
- zobrazení aktuální a maximální rychlosti, síly pomoci, kadence a předpokládaný dojezd
- ujeté kilometry: jednotlivá jízda/celková ujeta vzdálenost
- denní a noční režim (podsvícení displeje)
- ukazatel stavu nabití baterie a hodin
- USB konektor pro nabíjení 500mA, Bluetooth
Baterie Kais IR-7 36V/20Ah, články Samsung
a reálný dojezd
- Tuto baterii je možné nabíjet na kole. Pokud je baterie vyndávací, tak i mimo kolo. V takovém případě je držák baterie vybaven zámkem, který zabrání odcizení baterie.
- Baterie nemá paměťový efekt, tuto baterii můžete nabíjet kdykoliv, a to i po krátké jízdě.
- Životnost baterie se udává cca 1000 plných nabíjecích cyklů, tedy od 0 do 100%. Pokud dobíjíte pouze 20% jedná se o 0,2 cyklu. Pokud najedete například 50km na jedno nabití, baterie vydrží 50.000km!!!
- Baterie každý rok snižuje svojí kapacitu o cca 5-10%, podle toho jak dobře se o ní staráte a jak kvalitní články v ní jsou
- Doba nabíjení z 0 na 80% kapacity je cca 4-5 hodin (plné nabití obvykle do 6-10 hodin)
- Baterie je elektronicky chráněná proti podbití, přebití a přehřátí pomocí BMS (Battery Management System), díky čemuž je zajištěna dlouhá životnost. Jednotka BMS hlídá jednotlivké články a v případě, že se nějaký chová nestandardně, tak baterii odstaví. Proto pozor na baterie, které BMS jednotku nemají,...
Výrobci elektrokol často udávají maximální dojezd přes 100km nebo 200km, kdy se jedná o tabulkové hodnoty v ideálních podmínkách (např. váha jezdce 45kg, rovný čistý asfalt, bezvětří, hladký vzorek pneu, atd.), ale v reálu se opravdový dojezd často velmi liší. Záleží na mnoha faktorech, které ovlivňují, jak daleko s elektrokolem dojedete. Často může být dojezd i poloviční nebo ještě menší než v tabulkách,...
Nejdůležitější faktory ovlivňující dojezd
- Kapacita baterie a kvalita článků (značkové/neznačkové)
- Typ motoru (středový, zadní), typ snímače a chip (odblokování rychlosti)
- Váha jezdce a styl jízdy (aktivita)
- Stupeň síly dopomoci, vhodné přehazování a správně zvolená rychlost
- Profil trasy (kopce, rovina, težký terén)
- Nahuštění, vzorek a šířka pneumatik atd.
Informace o značce ROZZO
ROZZO - česká značka s více jak 30 letou tradicí.
Jaromír Hrubý, podle kterého se tato značka jmenuje, zvolil italský překlad svého jména díky své oblibě italské rámařské školy.
Jak vlastně vznikla touha stavět vlastní kola?
Hrubý v 80. letech zatoužil po kole s označením F1 od legendární značky Favorit. Bohužel se mu jeho vysněné kolo nepodařilo pořídit. Nebyl totiž registrovaným cyklistou, což byla pro koupi takového kola v tehdejší době podmínka. Rozhodl se tedy, že když si kolo nemůže pořídit oficiální cestou, postaví si jej sám. Koupí pár trubek z dílny Favoritu nakonec sestavil svá první kola. Byla to spíše stavba pro kamarády a zábavu.
Přelom nastal v devadesátých letech, kdy spolu s kamarádem převzal firmu po legendárním rámaři panu Františku Babickém, který ho zároveň naučil pracovat s ocelovými rámy. Začal stavět rámy pro Favorit, Pells ale i Festku. Dalším krokem bylo vytvořit vlastní značku.
A tak vzniklo ROZZO
Od doby ocelové se postupně přes období hliníku dostal až ke karbonovým rámům. Jako jeden z prvních v ČR začal právě s karbonem experimentovat. Nyní si nechává patentovat svůj vlastní systém vícekomorového rámu, který nejen že má perfektní vlastnosti, ale je zároveň velmi odolný.
Výroba kol u Jaromíra Hrubého není žádná "sériovka" a každé kolo je opravdu originál. Odhadem s každým karbonovým rámem stráví okolo 60 - 80 hodin času a to nepočítáme následnou kompletaci a lakování. Na jeho rámech se prohání nadšenci z celého světa. Můžeme zmínit například jméno Mark Levinson, který zvučil nejdříve The Beatles, pak festival Woodstock a nyní dělá audio systémy pro luxusní vozy Lexus. Ale i českou špičku jako jsou Lada Kozlíková, která na jeho kolech pod značkou Pells zajela nejen 5. místo na olympiádě, ale i zvítězila při mistrovství světa na dráze.
Dále můžeme jmenovat například naši trojnásobnou olympijskou vítězku Martinu Sáblíkovou. Dále několikanásobného mistra ČR a bývalého držitele světového rekordu v hodinovce, Ondřeje Sosenku nebo Martina Matulu, který na jeho rámu zajel rekordní český čas na Ironman Hawaii (mistrovství světa v dlouhém triatlonu).
V roce 2019 se Hrubý rozhodl spojit své síly se společností JMC Trading a nechal tak zahájit sériově vyráběná kola pro širokou veřejnost. A tak vzniklo Rozzo, jak jej znáte dnes.
Značka vycházející z dlouholeté tradice a zkušeností, nyní dostupná i pro rekreační jezdce.